نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
1393/12/10 یکشنبه
دكتر خسروي در نشست هم انديشي اساتيد با مسئولان نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور
دكتر خسروي در نشست هم انديشي اساتيد با مسئولان نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور
در حاشیه دومین نشست هم اندیشی (3)؛ هم اندیشی‌ها نتایج مثبت و موثری به دنبال خواهد داشت معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در خصوص اهمیت برگزاری سلسله نشست های هم اندیشی اظهار داشت: استفاده از خرد جمعی در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی کاری خردمندانه و درست است؛ این هم اندیشی‌ها نتایج بسیار مثبت و موثری به دنبال خواهد داشت.
دکتر فریبرز خسروی، معاون پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در گفتگو با روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور پیرامون ملزومات مجموعه سازی در کتابخانه‌ها اظهار داشت: مجموعه سازی باید بر اساس نیاز انجام شود. منتها حقیقت این است که کارکردهای کتابخانه‌های ما تغییر کرده است. یعنی در حال حاضر کارکرد قرائتخانه‌ای که در شرح وظایف کتابخانه آموزشگاهی است، از کتابخانه‌های عمومی توقع می شود. این تغییر کارکردها نوع شکل‌گیری مجموعه‌ها را تحت تأثیر قرار می دهد.

وی پیرامون اهمیت برگزاری سلسله نشست‌های هم اندیشی، بیان کرد: استفاده از خرد جمعی در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی کاری خردمندانه و درست است؛ به عقیده من این هم اندیشی ها نتایج بسیار مثبت و موثری به دنبال خواهد داشت. طی یک سال گذشته از، شروع فعالیت مدیریت جدید نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، کارهای نوید بخشی به ویژه در حوزه نیروی انسانی، مجموعه سازی و در حوزه بهبود ساختار سازمانی انجام شده است. به عقیده من تداوم این روند تحولاتی عمومی‌تر را در پی خواهد داشت.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر