نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
اخبار کتابخانه ها
دیگر رسانه ها
دكتر شريف آبادي در نشست هم انديشي اساتيد با مسئولان نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور
دكتر شريف آبادي در نشست هم انديشي اساتيد با مسئولان نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور
در حاشیه دومین نشست هم اندیشی (1)؛ اساتید، مشاورین امین مسئولان نهاد کتابخانه‌ها خواهند بود دکتر سعید رضایی شریف‌آبادی، عضو هیأت علمی دانشگاه الزهرا، ضمن تشکر از فعالیت‌هایی در حال انجام در مجموعه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، خطاب به مسئولین این نهاد گفت: مطمئن باشید که اساتید این حوزه مشاوران امین شما هستند؛ جامعه کتابخانه‌های عمومی را از خودشان می دانند و بسیار مشتاق به همکاری به منظور بهبود امور هستند.
دکتر سعید رضایی شریف آبادی، عضو هیأت علمی دانشگاه الزهرا، در گفتگو با روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، پیرامون ضرورت تخصیص دومین نشست هم اندیشی به موضوع مجموعه سازی اظهار داشت: با توجه به مشکلاتی که پیش از این در حوزه مجموعه سازی کتابخانه‌های عمومی وجود داشت، من فکر می‌کنم که ضرورت طرح این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار بود. خوشبختانه در این نشست از نظرات اساتید پیشکسوت و جوان این حوزه بهره مند شدیم. بنده به عنوان عضوی از جامعه کتابداری و همینطور رئیس انجمن از شنیدن نقطه نظرات آقای مختارپور بسیار خوشحال شدم و امیدوارم که این نظرات در آینده ای نزدیک پیاده سازی شود.

وی اضافه کرد: پیشنهاد من این است که گزارش این نشست ها، پیاده سازی شده و به عنوان اسناد بالادستی در برنامه‌ریزی‌ های آتی مورد استفاده قرار گیرد.

عضو هیأت علمی دانشگاه الزهرا در ارزیابی رویکردهای نهاد در دوره مدیریتی جدید، عنوان کرد: احساس من این است که اگر در گذشته بیشتر بحث آزمون و خطا مطرح بوده، در دوره جدید مدیریتی رویکردی خردورزانه در پیش گرفته شده است. برگزاری نشست‌های هم اندیشی و استفاده از نظرات صاحب نظران رشته کتابداری به منظور ارتقاء سطح کتابخانه‌های عمومی کشور، از مصادیق این خردورزی است.

وی ضمن تشکر از فعالیت‌هایی در حال انجام در مجموعه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، خطاب به مسئولان این نهاد گفت: مطمئن باشید که اساتید این حوزه مشاوران امین شما هستند؛ جامعه کتابخانه‌های عمومی را از خودشان می دانند و بسیار مشتاق به همکاری به منظور بهبود امور هستند. امیدوارم این ارتباط، همچون حدود یکسالی که از استقرار تیم مدیریت جدید نهاد می گذرد، همچنان تداوم داشته باشد.
بيشتر