نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
اخبار کتابخانه ها
دیگر رسانه ها
استاندار قزوین: حضور و مشارکت فرهیختگان در فعالیت کتابخانه ها استاندار قزوین در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین با تاکید بر حضور و مشارکت فرهیختگان در فعالیت کتابخانه ها، این مهم را موجب جذب هر چه بیشتر مردم به این مکان های فرهنگی دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی قزوین، مرتضی روزبه استاندار قزوین روز شنبه نوزدهم ازدیبهشت در دیدار با مهدی رمضانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با تاکید بر اهمیت کتابخوانی و قدردانی از زحمات فعالان در این عرصه، اظهار داشت: برقراری تعامل مستمر با پیشکسوتان عرصه فرهنگ استان و فرهیختگان، امکان استفاده از تجربیات و توانمندی های آنها را فراهم می کند.

وی ادامه داد: حضور و مشارکت فرهیختگان در فعالیت کتابخانه‌ها می تواند موجب جذب هرچه بیشتر عموم مردم به این مکان های فرهنگی شود که این مهم می تواند از طریق برگزاری جلسات و نشست های نقد و بررسی، معرفی و رونمایی کتاب با حضور محققان و پیشکسوتان محقق شود.

روزبه همچنین تاکید کرد: شایسته است از زحمات و تلاش‌های کتابداران حاضر و بازنشستگان این حوزه تقدیر شود، زیرا موفقیت هر دستگاه درگرو همکاری و مشارکت تمامی کارکنان آن دستگاه است.

استاندار قزوین ضمن تاکید بر اهمیت جذب حمایت خیرین، اضافه کرد: قزوین به عنوان استانی با قدمت تاریخی از نعمت وجود افراد اهل علم و ادب برخوردار است که کتابخانه‌های شخصی ارزشمندی را جمع آوری کرده‌اند و اداره کل کتابخانه‌های استان می‌تواند این کتابخانه‌ها را شناسایی و منابع آنها را جذب کند.

وی همچنین گفت: وقتی هدف ما معطوف به پیشرفت فرهنگ استان باشد، همکاری و انسجام معنا و مفهوم بیشتری پیدا می کند در این صورت مشارکت همه جانبه در فعالیت‌ها، موجب ارائه خدمات هرچه بهتر به مردم می شود.

روزبه در ادامه تصریح کرد: مساجد ظرفیت مناسبی برای انجام فعالیت‌های فرهنگی دارند که در این راستا وجود کتابخانه از اهمیت بیشتری برخوردار است، زیرا قشر عظیمی برای انجام مناسک مذهبی به مساجد مراجعه می کنند که در صورت انس با کتاب پیشگام افزایش سرانه مطالعه در استان خواهند بود.

وی افزود: نگاه مسئولان و مدیران در حوزه فرهنگ باید نگاهی جامع باشد و از طریق برنامه‌ریزی کارشناسی با کمترین هزینه بیشترین بهره برداری را از ظرفیت های موجود داشته باشیم و تنها به دنبال ساخت و ساز و افزایش کمی نباشیم.

روزبه یادآور شد: کتابخانه‌ها وظیفه دارند اعتماد و توجه مردم را هرچه بیشتر جلب کنند تا مخاطب با آرامش و آسودگی به کتابخانه مراجعه و یا در برنامه‌های فرهنگی کتابخانه شرکت کند و همچنین در اهدای کتاب به کتابخانه‌ها نیز مشارکت داشته باشد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی قزوین نیز در این دیدار گفت: در حال حاضر راه‌اندازی انجمن خیرین کتابخانه ساز از مهمترین اولویت های ما است که امید است با حمایت مسئولان در انجام این مهم موفق شویم.

رمضانی خاطرنشان کرد: کتابخانه‌ها برای انجام هرچه بهتر فعالیت‌ها و تامین هزینه‌های جاری به حمایت مادی و معنوی سایر دستگاه‌ها نیاز دارند که خوشبختانه نگاه مثبت مسئولان استان ما را برای انجام هرچه بهتر خدمات امیدوار کرده است.

وی در پایان از پیشنهادت سازنده استاندار و راهنمایی‌های مؤثر ایشان در راستای اداره هرچه بهتر کتابخانه‌ها تقدیر کرد.
منبع: قزوین
بيشتر