نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
1395/1/22 یکشنبه
..
زاهدان:
برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی امام حسین(ع) زاهدان
..
حاجی‌آباد:
برگزاری مسابقه نقاشی «خلیج فارس» در کتابخانه عمومی الزهراء حاجی‌آباد
..
بندرعباس:
مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی علامه طباطبائی بندرعباس
..
فسا:
برنامه های بزرگداشت «روز فسا» در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان
..
منجیل:
کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) بازگشایی شد
1393/12/10 یکشنبه
اخبار کتابخانه ها
1395/12/25 چهارشنبه
..
با اعتبار ۸۱۰ میلیون ریالی؛
کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) بازگشایی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان، آیین گشایش کتابخانه عمومی پیامبر اعظم (ص) شهر منجیل با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری رودبار، محمد فکور سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان، رئیس و اعضای شورای اسلامی، روسای ادارات، کتابداران و جمعی از علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی در شهر منجیل برگزار شد.

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی استان گیلان وجود کتابخانه در هر شهر را نشانه رفاه اجتماعی افراد آن جامعه عنوان کرد و گفت: افراد جامعه‌ای که اهل مطالعه باشند می‌توانند برای آینده خود تصمیمات درستی بگیرد. در جوامع اهل مطالعه، کودکان اعتمادبه‌نفس بیشتری دارند و در فضای کسب‌وکار و فعالیت‌های اجتماعی و آموزشی موفقیت‌های چشمگیری نصیب آنان خواهد شد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ادامه داد: اگر می‌خواهیم برای رفع ناهنجاری‌ها در آینده هزینه‌ای متحمل نشویم و جامعه و فرزندانی بهنجار داشته باشیم، کتابخانه بهترین مکان است؛ چراکه در قالب نهادی اجتماعی به سهولت در دسترس آحاد مردم جامعه قرار دارد.

زهرا بدن آرا با اشاره به لزوم برگزاری برنامه‌های متنوع در کتابخانه‌ها، اضافه کرد: امروز کتابخانه‌های عمومی فعالیت‌های فرهنگی گسترده‌ای برای جذب مخاطبین انجام می‌دهند که از آن جمله می‌توان به برگزاری نشست‌های تخصصی کتابخوانی، رونمایی از آثار فاخر، برگزاری محافل ادبی و نقد آثار نویسندگان داخلی و خارجی اشاره کرد.

وی بازگشایی کتابخانه عمومی شهر منجیل پس از سانحه آتش‌سوزی مهیب مردادماه سال ۹۱ را آغازی دوباره برای فعالیت این کتابخانه دانست و گفت: این کتابخانه که تا امروز در مکانی موقت به ارائه خدمات می‌پرداخت با بهسازی و شاداب سازی مکان قبلی، به محیطی دلپذیر و درخور شأن مردم کتابخوان شهر منجیل تبدیل شده است. عملیات بازسازی کتابخانه عمومی پیامبر اعظم شهر منجیل از مردادماه سال جاری و با اعتباری بالغ‌بر ۸۱۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی آغاز شد.

بدن‌آرا شاداب سازی و بهسازی کتابخانه‌های عمومی را از اصلی‌ترین سیاست‌های سال جاری نهاد دانست و گفت: ۱۰۳ باب کتابخانه عمومی در استان گیلان وجود دارد که با توجه به قدمت بنای برخی از این کتابخانه‌ها و نیاز به شاداب سازی و بهسازی مجدد آن‌ها اقدامات خوبی در سطح استان به انجام رسیده است؛ مرمت و بهسازی کتابخانه‌های عمومی رودبار، منجیل و لوشان بخشی از این فعالیت‌ها است که با صرف اعتبار ۷۹۰ میلیون ریالی انجام شد. شهرستان رودبار در شاخص سرانه فضای مطالعه از میانگین کشوری در سطح بالاتری قرار دارد.

در ادامه این مراسم معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان رودبار نیز با قدردانی از تلاش‌های سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان گشایش کتابخانه عمومی شهر منجیل را گامی مهم برای ایجاد فضای مطالعاتی مردم این شهر عنوان کرد. وی اظهار داشت: کتاب و کتابخوانی شاخص اصلی توسعه همه‌جانبه کشورها در ابعاد فرهنگی و اجتماعی است و جایگاه ویژه‌ای دارد.

منبع : منجیل

 
امتیاز دهی
 
 

[PageVisit]
1396/1/5 شنبه