نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
اخبار کتابخانه ها
..
زاهدان:
برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی امام حسین(ع) زاهدان
..
حاجی‌آباد:
برگزاری مسابقه نقاشی «خلیج فارس» در کتابخانه عمومی الزهراء حاجی‌آباد
..
بندرعباس:
مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی علامه طباطبائی بندرعباس
..
فسا:
برنامه های بزرگداشت «روز فسا» در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان
..
منجیل:
کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) بازگشایی شد
1394/8/26 سه‌شنبه
..
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:
نشست کتاب‌خوان، زمینه ترویج کتابخوانی را فراهم می‌کند

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: به نظرم جریانی که نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور آغاز کرده، بسیار مهم است و می‌تواند زمینه رونمایی کتاب، تکثیر آثار و خرید بیشتر این محصول فرهنگی را فراهم ‌کند.


سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در گفت‌وگو با ستاد خبری نهاد کتابخانه‌های عمومی با بیان این مطلب در خصوص ضرورت برگزاری نشست‌‌های کتاب‌خوان در سطح جامعه گفت: افزایش اینگونه نشست‌ها در ایجاد فضای ترویجی کتاب موثر خواهد بود.

وی با بیان ویژگی‌های نشست کتاب‌خوان ادامه داد: تنوع موضوع‌های مطرح شده و یکسویه نبودن کتاب‌ها مسئله بسیار مهمی است که در این نشست‌ها به آن توجه می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود تا با کتب و آثار مختلف با ایجاد میدان رسانه‌ای، به سمع و نظر مخاطبان کتاب برسد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در بخشی دیگر از صحبت‌های خود با بیان اینکه رونمایی کتاب از جمله ویژگی‌های انتشارات سوره مهر وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی است گفت: ما به منظور ترویج کتاب از ویترین کتاب استفاده کردیم. همچنین سعی کردیم افراد، مبلغ کتاب باشند. البته رسانه‌ها هم تاثیر فوق‌العاده‌ای در فروش کتاب‌های سوره مهر داشته‌اند.

وی با اشاره به سهم مهم تقریظ مقام معظم رهبری بر فروش برخی آثار گفت: نسل جوان ما دلداده ایشان هستند و علاقه وافری به نگاه فرهنگی ایشان دارند.جوانان از این تقریظ‌ها استفاده می‌کنند و مطالبه اجتماعی برای خرید این آثار افزایش می‌یابد.

 
امتیاز دهی
 
 

[PageVisit]