نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
اخبار کتابخانه ها
..
زاهدان:
برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی امام حسین(ع) زاهدان
..
حاجی‌آباد:
برگزاری مسابقه نقاشی «خلیج فارس» در کتابخانه عمومی الزهراء حاجی‌آباد
..
بندرعباس:
مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی علامه طباطبائی بندرعباس
..
فسا:
برنامه های بزرگداشت «روز فسا» در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان
..
منجیل:
کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) بازگشایی شد
1394/8/26 سه‌شنبه
..
رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی:
توسعه کشور با کتاب ممکن است

رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی گفت: باید بدانیم توسعه کشور محقق نخواهد شد و آینده کشور تضمین نمی‌شود مگر اینکه کتاب را محور روابط اجتماعی و فردی خود قرار دهیم.


محمدرضا مجیدی، رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ستاد خبری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: باید ابزار رسانه را که در تعبیر عام آن از رسانه‌های سنتی تا مدرن را دربرمی‌گیرد برای تبیین نقش و جایگاه کتاب در حیات فرهنگی، اجتماعی و آینده کشورمان به خدمت بگیریم.

وی افزود: باید بدانیم توسعه کشور محقق نخواهد شد و آینده کشور تضمین نمی‌شود مگر اینکه کتاب را محور روابط اجتماعی و فردی خود قرار دهیم.

مجیدی با تاکید بر کمک‌ گرفتن از افراد تاثیرگذار به منظور ترویج کتابخوانی ادامه داد: به این جهت از هر ابتکاری باید استقبال کرد و متناسب با طبقات مختلف اجتماعی از افراد تاثیرگذار در همان طبقه خواست تا شیوه‌های ابتکاری خود را برای ترویج امر کتاب و کتابخوانی در اختیار مدیران و دست اندرکاران قرار دهند.

رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست‌های کتاب‌خوان که توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی برگزار می‌شود گفت: از طریق نشست کتاب‌خوان، نخبگان و مسئولانی که تصدی امور را در دست دارند نشان می‌دهند کتاب در سبد برنامه زندگی‌ و کاری‌شان جای مشخصی دارد.

وی افزود: از آنجایی که جامعه به روش زندگی افراد تاثیرگذار و نخبه‌ نگاه می‌کند، می‌توان امیدوار بود که نشست‌های کتابخوان زمینه رشد کتابخوانی را فراهم سازد.

مجیدی در پایان گفت: این گونه اقدامات زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی را در میان اقشار مختلف جامعه افزایش داده و کتاب و کتابخوانی را در لایه‌های مختلف اجتماعی نهادیه می‌کند.

 
امتیاز دهی
 
 

[PageVisit]