نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
1395/1/22 یکشنبه
..
زاهدان:
برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی امام حسین(ع) زاهدان
..
حاجی‌آباد:
برگزاری مسابقه نقاشی «خلیج فارس» در کتابخانه عمومی الزهراء حاجی‌آباد
..
بندرعباس:
مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی علامه طباطبائی بندرعباس
..
فسا:
برنامه های بزرگداشت «روز فسا» در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان
..
منجیل:
کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) بازگشایی شد
1393/12/10 یکشنبه
1395/12/25 چهارشنبه
..
با حضور جمعی از مسئولان؛
کتابخانه شهید فریدون رستمی روستای شیروانه به بهره‌برداری رسید

کتابخانه عمومی شهید رستمی شیروانه در شهرستان کامیاران با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان، فرماندار کامیاران و بخشدار مرکزی این شهرستان به بهره‌برداری رسید.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان، جلال ابراهیمی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کامیاران در مراسم افتتاح این کتابخانه اظهار داشت: این کتابخانه با زیربنای ۱۲۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۵۰۰ مترمربع ساخته شده است.

ابراهیمی تعداد منابع موجود در کتابخانه عمومی شهید فریدون رستمی روستای شیروانه را ۳ هزار جلد ذکر کرد و افزود : این کتابخانه دارای بخش‌های مخزن کتاب، سالن مطالعه و بخش امانت کتاب است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کامیاران اظهار کرد: برای ساخت و راه‌اندازی کتابخانه عمومی مذکور مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال از سوی ژیلا وفایی خیّر کامیارانی اهداء شده است.

وی با اشاره به اینکه این کتابخانه روستای شیروانه نهمین کتابخانه عمومی نهادی شهرستان کامیاران است، عنوان کرد: ساختمان سه کتابخانه دیگر نیز در روستاهای این شهرستان آماده بهره‌برداری است.

ابراهیمی افزود: اهمیت ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در جامعه امروز ضرورت گسترش فضاهای کتابخانه‌ای در مناطق روستایی را چند برابر کرده است.

وی تعداد اعضاء فعال کتابخانه‌های عمومی کامیاران را پنج هزار و ۵۰۰ نفر ذکر کرد و بیان داشت: همچنین بیش از ۷۹ هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان در دسترس عمومی قرار دارد.

گفتنی است شهرستان کامیاران در حال حاضر دارای ۹ کتابخانه عمومی نهادی و یک کتابخانه عمومی مشارکتی در زندان مرکزی کامیاران است که پنج کتابخانه عمومی در روستاهای خامسان، خانم‌آباد، طاء، کوله‌ساره و شیروانه قرار دارد.


منبع : کامیاران

 
امتیاز دهی
 
 

[PageVisit]
1396/1/5 شنبه