نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
1395/1/22 یکشنبه
..
زاهدان:
برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی امام حسین(ع) زاهدان
..
حاجی‌آباد:
برگزاری مسابقه نقاشی «خلیج فارس» در کتابخانه عمومی الزهراء حاجی‌آباد
..
بندرعباس:
مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی علامه طباطبائی بندرعباس
..
فسا:
برنامه های بزرگداشت «روز فسا» در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان
..
منجیل:
کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) بازگشایی شد
1393/12/10 یکشنبه
1395/12/7 شنبه
..
همزمان با دهه مبارک فجر صورت پذیرفت؛
افتتاح بخش مرجع کتابخانه عمومی امام خمینی(ره)

همزمان با ایام بزرگداشت دهه مبارک فجر، با حضور جمع کثیری از مسئولان استانی، بخش تخصصی مرجع کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) قزوین افتتاح شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، بخش مرجع کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) قزوین همزمان با ایام بزرگداشت دهه فجر با حضور داوود محمدی و سیده حمیده زرآبادی نمایندگان مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، علی فرخزاد معاون عمرانی استاندار، فاطمه بیدخام مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، سیدعلی موسوی فرماندار، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر، محمد علیخانی بخشدار مرکزی و جمعی دیگر از مسئولان افتتاح شد.

داوود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار داشت:با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی‌های ارتباطی و اطلاع‌رسانی، کتاب همچنان جایگاه ویژه و ارزشمند خود را داراست و غنا و عمق مطالب کتاب قابل مقایسه با هیچ ابراز آموزشی و اطلاع‌رسانی دیگر نیست.

سیده حمیده زرآبادی دیگر نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی نیز در بخش دیگری از این نشست گفت: امید است با برنامه‌ریزی‌های مدون و منظم، فرهنگ مطالعه و خواندن هرچه بیشتر گسترش پیدا کند.

فاطمه اشدری عضو شورای اسلامی شهر قزوین نیز در این جلسه با تأکید بر اهمیت توضیح شفاف قوانین و مقررات در رابطه با پرداخت سهم نیم‌درصد از درآمد شهرداری‌ها به حساب کتابخانه‌ها عمومی خاطرنشان کرد: پرداخت نیم‌درصدها گامی مهم در افزایش همکاری شهرداری‌ها با کتابخانه‌ها باشد؛ چراکه پرداخت این مبلغ موجب رفع مشکلات و کمبودهای کتابخانه‌های عمومی و توسعه خدمات‌رسانی به مردم می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی قزوین نیز در این مراسم گفت: کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) در سال ۱۳۷۹ در مساحت ۴۵۰۰ مترمربع و ۳۰۰۰ زیربنا افتتاح شد.

اسماعیلی ضمن اشاره به عضویت هفت هزار نفر در این کتابخانه افزود: از این تعداد سه هزار نفر را مردان و چهار هزار نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی همچنین افزود: اضافه شدن بخش مجزا و تخصصی مرجع با یک‌هزار و پانصد نسخه کتاب برای استفاده محققان و پژوهشگران می‌تواند گام موثری در ارتقای خدمت‌رسانی به آنها باشد. 

منبع : قزوین

 
امتیاز دهی
 
 

[PageVisit]
1396/1/5 شنبه