نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
1395/1/22 یکشنبه
..
زاهدان:
برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی امام حسین(ع) زاهدان
..
حاجی‌آباد:
برگزاری مسابقه نقاشی «خلیج فارس» در کتابخانه عمومی الزهراء حاجی‌آباد
..
بندرعباس:
مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی علامه طباطبائی بندرعباس
..
فسا:
برنامه های بزرگداشت «روز فسا» در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان
..
منجیل:
کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) بازگشایی شد
1393/12/10 یکشنبه
1396/2/23 شنبه
..
در اولین شورای اداری سال ۹۶ کتابخانه‌های عمومی فارس مطرح شد:
ضرورت بهر‌ه‌گیری از ظرفیت‌های بومی و رسانه‌های محلی در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی

نخستین جلسه شورای اداری فارس در سال جاری با محوریت هم‌اندیشی در زمینه برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در چهار نوبت شامل رؤسای مناطق هشت‌گانه استان در دومین هفته اردیبهشت‌ماه برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، روح‌الله منوچهری سرپرست کتابخانه‌های عمومی فارس در این نشست‌ها ضمن قدردانی از زحمات و فعالیت‌های تمامی همکاران در کتابخانه‌های عمومی، عملکرد استان فارس در حیطه کتابخوانی را در سال گذشته مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در سال جاری نیاز است با پشتکار بیشتری مسائل و امور مربوط به کتابخوانی و کتابخانه‌ها دنبال شود و یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی کشور در سال جاری نیز برگزاری هفتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی است که به صورت ملی برگزار می‌شود و در این خصوص باید همت بسیاری داشته باشیم. 

سرپرست کتابخانه‌های عمومی فارس با تبیین شیوه‌نامه اجرایی جشنواره کتابخوانی رضوی افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی در این دوره علاوه بر وجود امام رضا(ع) به نام نامی حضرت احمدبن‌موسی (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) نیز مزین شده است، برهمین اساس این جشنواره برای استان فارس که میزبان شخصیت گهربار حضرت شاهچراغ (ع)است،  اهمیت بسیاری دارد.

وی درخصوص شیوه برگزاری این جشنواره افزود: به‌منظور اطلاع‌رسانی جامع و تبلیغات گسترده و مؤثر برای این جشنواره، لازم است از تمامی ظرفیت‌های بومی و رسانه‌های محلی شهرستان‌ها استفاده گردد و این نیز نیازمند همکاری و تعامل مطلوب با مسئولان و اصحاب رسانه شهرستان است.

رئیس دبیرخانه انجمن کتابخانه‌های عمومی فارس همچنین حضور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در شیراز در آغاز سال جاری را غنیمت دانست و گفت: در سفر دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و معاونین و مدیران کل ایشان به استان فارس که به‌منظور افتتاح ۱۰کتابخانه عمومی در شیراز و دیدار صمیمانه با کتابداران فارس انجام شد، آقای مختارپور و هیأت همراه ایشان از نزدیک در جریان بسیاری از مشکلات کتابخانه‌های عمومی فارس قرار گرفتند.

وی به هدف برگزاری شورای اداری استان به شیوه جدید اشاره کرد و گفت: استان فارس استانی پهناور با شهرستان‌های بسیار است و هر منطقه‌ای نیز مسائل و مشکلات مربوط به خود را دارد، به این دلیل و به منظور اینکه رؤسای ادارات شهرستان‌ها فرصت کافی برای طرح مسائل خود داشته باشند، جلسه شورای اداری استان، برای اولین باردر چهار نوبت برگزار شده است و به یقین برگزاری جلسات به این شیوه بازخورد بهتری خواهد داشت.

منوچهری در بخش دیگری از سخنانش با تصریح اینکه در سال جاری سیستم تشویق و تنبیه در اداره کل کتابخانه‌های عمومی به جد دنبال می‌شود، از برگزاری کمیته پیگیری سفرهای شهرستانی به صورت مسمتر یاد کرد و گفت: در این سفرها نقاط قوت و ضعف ادارات شهرستان‌ها و کتابخانه‌های عمومی به دقت رصد خواهد شد.

در ادامه این نشست‌ها، کارشناسان ستادی اداره کل مباحث مربوط به حوزه کاری را خود را تبیین کردند. علاوه بر آن هر یک از رؤسای ادارات شهرستان‌ها ضمن ارائه گزارش عملکرد خود در سال گذشته، مشکلات و نیازهای کتابخانه‌های عمومی شهرستان خود را مطرح کردند.

گفتنی است نخستین جلسه شورای اداری فارس در سال جاری، برای اولین بار در قالب طرح جدید، براساس طرح تقسیم‌بندی مناطق هشتگانه استان فارس و با هدف تعامل هرچه بهتر با رؤسای شهرستان‌ها، در چهار نوبت برگزار شد؛ به‌طوریکه در نوبت اول رؤسای مناطق هفت و هشت (شامل شهرستان‌های قیروکارزین، فیروزآباد، فراشبند، لارستان، لامرد، خنج، گراش و مهر)، در نوبت دوم رؤسای مناطق چهار و شش (شامل شهرستان‌های کازرون، ممسنی، جهرم، سروستان، خرامه  و کوار)، در نوبت سوم رؤسای مناطق یک و پنج (شامل شهرستان‌های شیراز، فسا، نی‌ریز، استهبان، داراب و زرین دشت) و در نوبت چهارم رؤسای مناطق دو و سه (شامل شهرستان‌های آباده، اقلید، بوانات، خرم‌بید، مرودشت، پاسارگاد،‌ ارسنجان و سپیدان) با حضور در اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس به بیان نقطه‌نظرات خود پرداختند.

افزون بر این در سومین نوبت از این جلسه، به مناسبت میلاد حضرت ابوالفضل (ع) و روز جانباز، از دو همکار جانباز در کتابخانه‌های عمومی فارس، محمدمسعود یاربی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی نی‌ریز و غلامحسین خراسانی مسئول کتابخانه عمومی آیت‌الله دکتر احمد بهشتی فسا قدردانی شد.
منبع : فارس

 
امتیاز دهی
 
 

[PageVisit]
1396/1/5 شنبه