نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
..
زاهدان:
برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی امام حسین(ع) زاهدان
..
پارس‌آباد:
برگزاری ۹ نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای در شهرستان پارس‌آباد
..
اسدآباد:
برگزاری سه نشست‌کتاب‌خوان مدرسه‌ای و کتابخانه‌ای
..
تویسرکان:
استقبال دانش‌آموزان تویسرکانی از نشست‌های کتاب‌خوان مدرسه‌ای
..
گلپایگان:
نشست کتاب‌خوان با حضور کتابداران شهرستان گلپایگان برگزار شد
1393/12/10 یکشنبه
بهار
بهار
در شهرستان بهار برگزار شد: نشست کتاب‌خوان ویژه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار از برگزاری نشست کتاب‌خوان ویژه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با مشارکت حوزه علمیه خواهران این شهرستان خبر داد
 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی همدان، معصومه فزونی؛ رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار با اشاره به اینکه «این نشست توسط اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار با همکاری حوزه علمیه خواهران این شهرستان برگزار شد»، عنوان کرد: هدف این نشست اشاعه فرهنگ منور رضوی، آشنایی و معرفی کتاب‌های هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی است.

وی تصریح کرد: این نشست با حضور مریم عارفی، عضو شورای شهر بهار؛ زهرا توکلی، نماینده فرماندار شهرستان در امور بانوان،؛ سیده منصوره حسینی شعار، رئیس کتابخانه مرکزی همدان و جمعی از استادان و طلاب در حوزه علمیه خواهران این شهرستان برگزار شد.

شش کتاب ارائه شده در این نشست به شرح زیر است:

«مهارت‌های زندگی» نوشته محمدرضا شرفی/ ارائه توسط: معصومه عیوضی(مدیر و استاد حوزه علمیه)

این کتاب با محوریت سیره رضوی به بیان آموزه‌های دینی در سیره معصومین(ع) به‌ویژه امام رضا‌(ع) پیرامون حوزه مهارت‌های زندگی تدوین‌ شده است. تأمل در این آموزه‌ها در جامعه‌ای مبتنی بر ارزش‌های اسلامی، می‌تواند دستیابی به راهبردهای فراگیر در زندگی را در‌پی داشته باشد.

«چلچراغ شیراز» نوشته جلیل عرفان‌منش/ ارائه توسط: محبوبه غفاری(استاد حوزه علمیه)

این کتاب به معرفی بخش‌هایی از شخصیت احمدبن موسی(ع) برادر امام رضا(ع) پرداخته که در پرده ابهام مانده است. گزارش‌های ثبت‌شده از ایشان، متناسب باعظمت شخصیت وی نیست و این کتاب با قلمی روان همراه با روایت‌های مستند، گوشه‌ای از زندگی و شخصیت احمد بن موسی(ع) را به تصویر می‌کشید.

«ماه غریب من» نوشته مجید ملا‌محمدی/ ارائه توسط: فهیمه دباغ(استاد حوزه علمیه)

این کتاب داستان زندگی امام رضا(ع) را روایت می‌کند و شامل 4 فصل بانام‌های «بهشت مدینه»، «هشتمین آسمان»، «سفر به سرزمین غربت و سرانجام» و «تنهایی» است. «ماه غریب من» شامل داستان‌های کوتاه و زیبا با موضوعات تولد امام رضا(ع)، پدر و مادر و یاران ایشان است.

«امام رضا(ع) و زندگی» نوشته: مهدی غلامعلی/ ارائه توسط: نرگس جواهری(استاد حوزه علمیه)

این کتاب با نگاهی کوتاه به زندگانی امام رضا(ع) به ارائه سبک زندگی رضوی می‌پردازد. «امام رضا(ع) و زندگی» با سیری در سیره زندگی هشتمین حجت خدا، ما را با شیوه زندگانی خاندان پیامبر(ص) آشنا می‌کند.

«ده قصه از امام رضا(ع)» نوشته: مژگان شیخی/ ارائه توسط: فاطمه احمدی(طلبه حوزه علمیه)

این کتاب با شرح زندگی پر از حادثه‌های امامان شیعه ما را با زندگی آن بزرگواران آشنا می‌کند. بخش ویژه این  این کتاب، بیان گوشه‌هایی از زندگی امام رضا(ع) همراه با تصاویری زیبا و گویا است

«بانوی ملکوت» نوشته: آیت‌الله کریمی جهرمی/ ارائه توسط: زهره حیدری(طلبه حوزه علمیه)

کتاب «بانوی ملکوت»، با نگاهی اجمالی به کلام، روایات و تحلیل اخبار به بررسی ابعاد مختلفی از حیات طیبه کریمه آل ‏محمد، حضرت فاطمه معصومه(س)، می‏‌پردازد. بخش پایانی کتاب، نیز به ذکر و یاد جرعه ‏نوشانی از صهبای علم و معنویت کریمه اهل‏بیت(ع) اختصاص دارد که در هم‌جواری با دختر موسی بن جعفر(ع)، قرین سعادت ابدی شده‌اند.

گفتنی است؛ مولودی‌خوانی در وصف حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) و تقدیر از معرفی کنندگان کتاب، بخش پایانی این نشست بود.

منبع: همدان
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر