نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
..
زاهدان:
برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی امام حسین(ع) زاهدان
..
پارس‌آباد:
برگزاری ۹ نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای در شهرستان پارس‌آباد
..
اسدآباد:
برگزاری سه نشست‌کتاب‌خوان مدرسه‌ای و کتابخانه‌ای
..
تویسرکان:
استقبال دانش‌آموزان تویسرکانی از نشست‌های کتاب‌خوان مدرسه‌ای
..
گلپایگان:
نشست کتاب‌خوان با حضور کتابداران شهرستان گلپایگان برگزار شد
1393/12/10 یکشنبه
ساري
ساري
هم‌زمان با بزرگداشت روز جانباز در مازندران صورت گرفت؛ معرفی کتاب در آسایشگاه جانبازان شهرستان ساری جشن میلاد حضرت ابوالفضل(ع) و گرامیداشت روز جانباز با معرفی کتاب از سوی جانبازان در آسایشگاه جانبازان شهرستان ساری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی این استان و جمعی از کارکنان ستادی و کتابداران، هم‌زمان با میلاد حضرت ابوالفضل(ع) و روز جانباز، با حضور در آسایشگاه جانبازان امام علی(ع) ساری از قهرمانان سرافراز میهن، تقدیر کردند.

آرزو ولی‌پور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران در این ویژه‌برنامه در جمع جانبازان گفت: جانبازان از وادی شهادت، با تقدیر خداوند و نه به اختیار خود بازگشته‌اند و تلخی ماندن را با شیرینی ادای تکلیف جبران کرده و مانده‌اند تا به ما درراه ماندگان، راه رستگاری بیاموزند.

وی افزود: جانبازان همراه و هم‌رزم شهدا بوده و جان خود را در طبق اخلاص نهادند اما تقدیر این بود که شهدا مهمان خدا شوند و این عزیزان گران‌قدر در این جهان و در ظلّ کرامت‌های الهی باقی بمانند تا حجتی بر مردم باشند و به آنان درس مقاومت بیاموزند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، جانبازی را حاصل تلاش برای کسب رضای الهی و مجاهدت درراه او دانست و گفت: این نشان افتخار و موهبتی آسمانی و ملکوتی است که مخصوص عاشقان و شیفتگان کوی محبوب است و چه افتخاری بالاتر از آن‌که روز میلاد جانباز باعظمت کربلا، حضرت ابوالفضل العباس(ع) را به‌روز جانباز نام‌گذاری کنند.

ولی‌پور با اشاره به مجاهدت‌های همیشگی جانبازان و خانواده‌شان که سختی‌های بسیاری را در زندگی تحمل می‌کنند، افزود: توجه به این اسطوره‌های واقعی و تاریخی ملت مسلمان ایران نباید محدود به‌روز جانباز باشد و باید همواره از این عزیزان یاد کنیم و با قدردانی و قدرشناسی خود، حق آن‌ها را به‌خوبی ادا کنیم.

گفتنی است؛ در این مراسم آقایان کلبادی‌نژاد و لطفی از جانبازان حاضر در برنامه به ترتیب کتاب‌های «راه فردا؛ در مقایسه اسلام ناب محمدی(ص) با اسلام آمریکایی» نوشته سعید اصفهانیان و «اسرائیل شکستنی است» از انتشارات موسسه فرهنگی هنری شهید آوینی نوشته الهی کریمی و ریحانه رفیعی را معرفی کردند.

از دیگر برنامه‌های این مراسم تبرک جانبازان به پرچم متبرک به مرقد مطهر امام رضا(ع)، اجرای گروه موسیقی سنتی مازندرانی، مولودی‌خوانی و تجلیل از جانبازان آسایشگاه بود.

منبع: مازندران
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر