نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
..
زاهدان:
برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی امام حسین(ع) زاهدان
..
پارس‌آباد:
برگزاری ۹ نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای در شهرستان پارس‌آباد
..
اسدآباد:
برگزاری سه نشست‌کتاب‌خوان مدرسه‌ای و کتابخانه‌ای
..
تویسرکان:
استقبال دانش‌آموزان تویسرکانی از نشست‌های کتاب‌خوان مدرسه‌ای
..
گلپایگان:
نشست کتاب‌خوان با حضور کتابداران شهرستان گلپایگان برگزار شد
1393/12/10 یکشنبه
زنجان
زنجان
تقدیر از راویان دفاع مقدس زنجان در کتاب‌خوان دفاع مقدس از نویسندگان و راویان دفاع مقدس در نشست کتاب‌خوان دفاع مقدس و ایثار و شهادت استان زنجان، تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی زنجان، نشست کتاب‌خوان دفاع مقدس و ایثار و شهادت استان زنجان با مشارکت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران زنجان در کتابخانه عمومی سید افضل موسوی برگزار شد.

امیرعلی نیک‌بخش مدیرکل کتابخانه‌های عمومی زنجان در ابتدای این نشست گفت: همه افراد و ارگان‌ها باید در انتقال پیام و اهمیت دفاع مقدس به نسل جدید جامعه کوشا باشند تا این نسل به درک درستی از این رویداد بزرگ دست‌یابد و ارزش‌های جنگ تحمیلی را زنده نگه‌دارد.

وی تأکید کرد: استفاده از ظرفیت نویسندگان جوان و دستگاه‌های فرهنگی، روشی موثر در ترویج فرهنگ مطالعه نوجوانان و جوانان استان است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی زنجان با اشاره به حضور درخشان و گسترده رزمندگان دفاع مقدس در تدوین خاطرات خود، عنوان کرد: کسانی که در گذشته جنگیده‌اند، امروز با قلم خود در این عرصه حضور دارند و خاطرات تلخ و شیرین روزگار خود را بیان می‌کنند.

نیک‌بخش ادامه داد: روایت خاطرات و رخدادهای جنگ تحمیلی، اهمیت زیادی دارد و نویسندگان زنجانی باید بتوانند به تأسی از رزمندگان این استان، دست از کوشش و تلاش برندارند و این رشادت‌ها را به درستی ثبت و متنقل کنند.

در ادامه، سرهنگ مهدی‌خانی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان با اشاره به نقش و جایگاه ویژه کتاب در انتقال ارزش‌ها و خاطرات حوزه دفاع مقدس  گفت: برگزاری برنامه‌های فرهنگی مانند: جلسات معرفی کتاب و نشست‌های کتاب‌خوان، محملی مؤثر برای انتقال ارزش‌های حوزه دفاع مقدس به نسل جوان است و باید بیش از پیش جدی گرفته شود.

در ادامه مراسم،  بیات معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با تأکید بر جایگاه ویژه کتاب و کتابخوانی در دین مبین اسلام به سفارش ویژه معصومین بر امر کتابت و کتابخوانی اشاره کرد.

کتاب‌های معرفی شده در نشست کتاب‌خوان دفاع مقدس و ایثار و شهادت استان زنجان بدین شرح است:

«شیخ اصغر» نوشته پرویز بهرامی انتشارت، یقظه/ معرفی توسط: نویسنده کتاب

«پرواز با اباذر» نوشته مهری صادقی، انتشارات سخنوران/ معرفی توسط: نویسنده کتاب

«مردانه تا آخر» نوشته مجید بابایی و اصغر جاهد، ناشر مؤلف/ معرفی توسط: نویسنده کتاب

«جاده‌های بهشتی» نوشته فرزاد بیات موحد، انتشارات هدی/ معرفی توسط: نویسنده کتاب

«خط هشتم» نوشته فاطمه شکوری، نشر غواص/ معرفی توسط: نویسنده کتاب

گفتنی است؛ در پایان این نشست از نویسندگان و معرفی‌کنندگان کتاب با اهدای لوح سپاس، تقدیر شد.

 

 

منبع: زنجان
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر