نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
..
زاهدان:
برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی امام حسین(ع) زاهدان
..
پارس‌آباد:
برگزاری ۹ نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای در شهرستان پارس‌آباد
..
اسدآباد:
برگزاری سه نشست‌کتاب‌خوان مدرسه‌ای و کتابخانه‌ای
..
تویسرکان:
استقبال دانش‌آموزان تویسرکانی از نشست‌های کتاب‌خوان مدرسه‌ای
..
گلپایگان:
نشست کتاب‌خوان با حضور کتابداران شهرستان گلپایگان برگزار شد
1393/12/10 یکشنبه
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان خبر داد: معرفی بیش از ۳۰۰۰ عنوان کتاب در نشست‌های کتاب‌خوان سال ۱۳۹۵ اسفندیار زیدآبادی در آخرین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان از برگزاری بیش از ۵۰۰ نشست کتاب‌خوان و معرفی ۳۰۰۰ عنوان کتاب در کتابخانه‌های عمومی این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان، محمدتقی اکاتی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سیستان و بلوچستان در آخرین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این استان در سال  ۹۵ با اشاره به برگزاری موفق نشست‌های کتاب‌خوان در سال جاری اظهار داشت: توجه به تنوع افکار و آرا در برگزاری این نشست‌‎ها می‌تواند زمینه مناسبی برای جذب حداکثری مخاطبین باشد.

وی با اشاره به اجرای طرح تاکسی کتاب و استقرار مجلات و کتاب در سازمان‌ها و نهادهای مختلف گفت: اگر کتاب در دسترس مردم باشد باعث تشویق افراد به مطالعه می‌گردد.

اکاتی همچنین در ادامه خواستار بررسی و ارائه راهکارهای مناسب برای سال آینده در راستار ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه شد.

وی ادامه داد: ارسال منابع به کتابخانه‌های عمومی باید مطابق سلیقه و خواست مردم هر منطقه باشد.

اسفندیار زیدآبادی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست با اشاره به برگزاری موفق نشست‌های کتاب‌خوان گفت: در سال جاری بیش از ۵۰۰ نشست کتاب‌خوان با معرفی ۳۰۰۰ عنوان کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شده است.

وی در ادامه افزود: در روزهای باقیمانده تا پایان سال نیز ۴ نشست تخصصی با عنوان‌های مطالعات انقلاب اسلامی، تعلیم و تربیت و نظام‌های درسی، زبان و ادبیات فارسی و فقه و اصول با حضور اساتید دانشگاه، علما و صاحبنظران در سطح استان برگزار خواهد شد.

زیدآبادی اجرای طرح کتاب‌خوان ماه را یکی دیگر از برنامه‌های مهم اداره کل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان در راستای معرفی کتاب‌های مناسب عنوان کرد و گفت: در  ۳ماهه اخیر ۱۳ عنوان کتاب به صورت روزنامه کتاب، خلاصه‌نویسی و... در ۵۸ کتابخانه استان معرفی شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان در پایان برگزاری جشنواره رضوی در سال آینده را از برنامه‌های آتی این اداره کل عنوان و از همه سازمان‌ها و ادارات دعوت کرد تا پیشنهادات و راهکارهای خود را در راستای برگزاری هرچه با شکوه‌تر این جشنواره ارائه دهند .

منبع: سیستان و بلوچستان
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر