نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
..
زاهدان:
برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی امام حسین(ع) زاهدان
..
پارس‌آباد:
برگزاری ۹ نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای در شهرستان پارس‌آباد
..
اسدآباد:
برگزاری سه نشست‌کتاب‌خوان مدرسه‌ای و کتابخانه‌ای
..
تویسرکان:
استقبال دانش‌آموزان تویسرکانی از نشست‌های کتاب‌خوان مدرسه‌ای
..
گلپایگان:
نشست کتاب‌خوان با حضور کتابداران شهرستان گلپایگان برگزار شد
1393/12/10 یکشنبه
سرپرست کتابخانه‌های عمومی اصفهان خبر داد: برگزاری ۱۲۰۰ نشست کتاب‌خوان در سراسر استان سرپرست کتابخانه‌های عمومی اصفهان در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل از برگزاری ۱۲۰۰ نشست کتاب‌خوان در استان اصفهان خبر داد.

امیر هلاکویی سرپرست کتابخانه‌های عمومی اصفهان در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی این استان با بیان اینکه تا پایان دی‌ماه سال جاری، یک هزار و ۲۰۰ نشست کتاب‌خوان در سراسر استان اصفهان برگزار شده است، اظهار داشت: مطابق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا آخر سال به سقف برگزاری یک هزار و ۵۰۰ نشست کتابخوان دست خواهیم یافت.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۶۰ نشست کتابخوان برگزار شده است و امسال شاهد رشد دو هزار درصدی این نشست‌ها بوده‌ایم، افزود: در طول برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان پنج‌هزار کتاب به مردم معرفی شده است.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های اصفهان با اشاره به اینکه این نشست‌های کتاب‌خوان در تمامی ۱۷۶ کتابخانه نهادی استان برگزار شده، بیان داشت: از میان خلاصه کتاب‌های ارائه شده، ادبیات با تعداد دو هزار و ۴۸۲ کتاب، دین با یک هزار و ۳۰۲ و دفاع‌مقدس با ۳۶۳ کتاب بیشترین موضوع ارائه کتاب را به خود اختصاص داده است و تاریخ، جغرافی، روانشناسی، علوم، فلسفه و هنر در رده‌های بعدی استقبال مخاطبان برای معرفی کتاب قرار دارند.

وی با اشاره به بازخورد برگزاری نشست کتاب‌خوان در افزایش فرهنگ کتاب‌خوانی و علاقه‌مندی مخاطبان به کتاب ابراز داشت: سه حوزه عملکردی و فعالیت در کتابخانه‌های عمومی وجود دارد که شامل ایجاد انگیزه، دسترسی و ایجاد مهارت است.

هلاکویی تأکید کرد: معرفی کتاب و برگزاری نشسست‌های کتاب‌خوان که به همت و ایده علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از سال گذشته برگزار می‌شود در راستای ایجاد مهارت و انگیزه با معرفی خلاصه‌ کتاب برنامه‌ریزی شده است.

وی در پایانم با اشاره به معرفی کتاب توسط صنف‌های مختلف در این نشست‌ها افزود: دو هزار و۶۱ نفر دانش‌آموزان ابتدایی، ۳۱نفر با مدرک دکترا، ۳۸۲نفر کارشناسی‌ارشد،نفر از۳۰ اساتید دانشگاه، ۴۶نفر از پژوهشگران، ۵۱۴نفر از زنان خانه‌دار، ۱۴ نویسنده و ۵۹ معلم در این نشست‌ها به معرفی کتاب پرداختند.

منبع: اصفهان
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر