فهرست

تازه ترین اخبار استان ها

در شهرستان نهاوند برگزار شد:

رونمایی از دو عنوان کتاب نویسندگان بومی

به مناسبت گرامیداشت بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، کتاب های «اثر» و «کاه و کوه» در شهرستان نهاوند و با حضور مسئولین شهرستان رونمایی شد.

     به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان؛ به مناسبت گرامیداشت بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، دو عنوان کتاب «اثر» و «کاه و‌کوه» از آثار نویسندگان بومی شهرستان نهاوند، با حضور حجت الاسلام عباسعلی مغیثی، امام جمعه نهاوند؛ مراد ناصری، فرماندار شهرستان نهاوند، مهدی جلالوند، معاونت سیاسی و اجتماعی فرماندار، میلاد امینیان، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نهاوند، محمدرضا کاظم پور، نویسنده کتاب و جمعی از مسئولین و فعالین فرهنگی شهرستان نهاوند برگزار شد.
حجت الاسلام مغیثی در حاشیه این برنامه گفت: من چند غزل از کتاب اثر را خوانده ام، بسیار شیوا و دلنشن بودند به عنوان مثال این بیت از کتاب « تا هر کجا بالا روی بالاتر از آن هست/ یک روز می فهمی قناعت رمز استغناست» در حافظه من مانده است و پیام همین یک بیت دلیل خوبی برای خواندن این کتاب است.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نهاوند نیز گفت: کتاب «اثر» که شامل مجموعه غزل هایی از شاعر جوان نهاوندی سرکارخانم اسماء سوری می باشد در سال 1399 توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.
امینیان در خصوص کتاب «کاه و کوه» اظهار داشت: این کتاب که به بررسی نقش گناهان کوچک در زندگی انسان می‌پردازد توسط محمدرضا کاظم پور، از دیگر نویسندگان بومی شهرستان نهاوند نگاشته شده است که در سال 1400 توسط انتشارات ارشدان به چاپ رسیده است.
محمدرضا کاظم پور؛ نویسنده کتاب «کاه و کوه» در مورد کتاب خود گفت: موضوع کلی کتاب مذهبی و اخلاقی است و در نگارش آن تلاش شد بر اساس آیات قرآن و روایات معصومین(ع) و همچنین سخنان بزرگان، آموزه هایی را مطرح نمایم تا خوانندگان آن بخصوص جوانان و نوجوانان بتواند با خواندن آن جلوی بروز گناهان را از سرچشمه بگیرند.
 
عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی