فهرست

اطلاعيه ها

در راستای رویکرد ویژه نهاد در ارائه خدمات به اقشار خاص؛

افزونه اختصاصی کم بینایان در پایگاه‌ اطلاع‌رسانی نهاد ایجاد شد

با توجه به ضرورت دسترسی مناسب و آسان کم بینایان که جامعه قابل توجهی از اعضای کتابخانه های عمومی را تشکیل می دهند، افزونه‌ای در این زمینه به صورت آزمایشی در پایگاه‌ اطلاع‌رسانی نهاد فعال شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در ادامه رویکرد ویژه نهاد در دوره اخیر مدیریتی خود در توجه و ارائه خدمات به اقشار خاص جامعه، به منظور دسترسی بهتر و بهره‌مندی کم بینایان از اخبار و اطلاعات منتشر شده در پایگاه‌های خبری و اطلاعاتی نهاد افزونه‌ای اختصاصی در پایگاه‌ اطلاع رسانی نهاد (iranpl.ir) ایجاد شده است.

این افزونه که در این مرحله به صورت آزمایشی در پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به بهره‌برداری رسیده است در صورت جلب رضایت کاربران بخش نابینایان سراسر کشور در تمامی درگاه های نهاد مورد استفاده قرار خواهد گرفت تا این قشر بتوانند از فضاهای خبری و اطلاعاتی نهاد استفاده و بهره‌وری لازم را داشته باشند.

گفتنی است ۶۰ بخش نابینایان و کم بینایان در کتابخانه‌های عمومی فعال است و ۵۴ کتابدار نابینا و کم بینا در این بخش‌ها در حال فعالیت هستند و به جامعه  حدودا ۱۰ هزار نفری نابینایان و کم بینایان عضو کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور خدمت رسانی می‌کنند.

 
امتیاز دهی