نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
1393/12/10 یکشنبه
در حاشیه دومین نشست هم اندیشی (پایانی)؛
دکتر محمد اعظمی، عضو هیأت علمی دانشگاه کرمان، با تأکید بر لزوم توجه به حوزه بهداشت و سلامت عمومی در مجموعه سازی کتابخانه‌ها، بهره‌گیری از کمک متولیان این حوزه را برای تولید منابع، تهیه بسته‌های سلامت و لحاظ کردن آن در مجموعه کتابخانه‌های عمومی مفید دانست.
در حاشیه دومین نشست هم اندیشی (13)؛
دکتر طیبه شهمیرزادی، عضو هیأت علمی مرکز اطلاعات و مدارک علمی کشاورزی، با اشاره به اقدامات نهاد در زمینه توجه به مسائل کتابداران و تمرکز بر مجموعه سازی کتابخانه‌ها، سیر حرکت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را موفقیت آمیز ارزیابی کرد.
در حاشیه دومین نشست هم اندیشی (12)؛
دکتر محمود بابایی، معاون پژوهشی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در خصوص فرآیند مجموعه سازی در کتابخانه های عمومی گفت: تعیین ویژگی های مجموعه، بدون نگاه به بازار نشر صحیح نیست.
در حاشیه دومین نشست هم اندیشی (11)؛
دکتر علیرضا نوروزی، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران، توجه به جایگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کتابخانه های عمومی را ضروری دانست و بر تعریف کاربری هایی جدید برای کتابخانه ها تأکید کرد.
در حاشیه دومین نشست هم اندیشی (10)؛
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با توجه به گرایش جوانان به استفاده از امکانات الکترونیک، نباید از این امکانات برای توسعه مطالعه غافل ماند. در روزگاری زندگی می‌کنیم که می‌توان با موبایل هم مطالعه کرد.
در حاشیه دومین نشست هم اندیشی (9)؛
دکتر عصمت مؤمنی، عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، بر ضروت تولید نیاز برای مراجعه کاربران به کتابخانه‌های عمومی تأکید کرد و لازمه این امر را خلاقیت و آشنایی کامل با جامعه مخاطب دانست.
در حاشیه دومین نشست هم اندیشی (8)؛
استاد ممتاز دانشگاه مک‌ کوئری سیدنی، با اشاره به روش‌های مرسوم برای رشد مطالعه کودک در استرالیا، اظهار داشت: درب مدارس استرالیا، همواره به روی پدیدآورندگان ادبیات کودک باز است، چرا که ارتباط و گفتگوی مستقیم کودکان با نویسندگان، شاعران و تصویرگران کتاب‌های محبوبشان، روش مؤثری در افزایش میل این رده سنی به مطالعه محسوب می‌شود.
در حاشیه دومین نشست هم اندیشی (7)؛
دکتر یعقوب نوروزی، عضو هیأت علمی دانشگاه قم، هم اندیشی مسئولان نهاد کتابخانه‌ها و صاحب نظران رشته کتابداری را شایسته تقدیر دانست و گفت: امید است این روند تداوم یافته، تحلیل‌های حاصل از این سلسله نشست‌ها کاربردی شده و کمکی به مدیران نهاد در جهت بهبود وضعیت موجود تلقی شود.
در حاشیه دومین نشست هم اندیشی (6)؛
عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: مجموعه‌ سازی در مرحله نخست باید در پی پرورش افرادی با اندیشه و رفتار در جهت منافع فرد، خانواده و اجتماع باشد.
در حاشیه دومین نشست هم اندیشی (5)؛
دکتر عبدالحسین فرج پهلو، عضو هیأت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز، در ارزیابی دومین نشست هم اندیشی اظهار داشت: با توجه به مباحثی که مطرح شد و علاقه مدیریت فعلی نهاد، به ویژه دبیرکل محترم، این امیدواری وجود دارد که روند موجود به سوی بهبودی پیش رود.
در حاشیه دومین نشست هم اندیشی (4)؛
دکتر علیرضا اسفندیاری مقدم، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، از برگزاری نشست هم اندیشی مسئولان نهاد و صاحب نظران رشته کتابداری اظهار خرسندی کرد و گفت: با برگزاری چنین نشست هایی همگرایی، همدلی و همزبانی خوبی در حوزه نظریه و عمل در حال شکل گیری است.
در حاشیه دومین نشست هم اندیشی (3)؛
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در خصوص اهمیت برگزاری سلسله نشست های هم اندیشی اظهار داشت: استفاده از خرد جمعی در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی کاری خردمندانه و درست است؛ این هم اندیشی‌ها نتایج بسیار مثبت و موثری به دنبال خواهد داشت.
در حاشیه دومین نشست هم ‌اندیشی (2)؛
مدیر‌کل فناوری مرکز اسناد و کتابخانه ملی در دومین نشست هم‌اندیشی اساتید و مسئولان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ضمن اشاره به لزوم عدم تداخل در وظایف نهاد کتابخانه‌ها و کتابخانه ملی گفت: نگاه دبیر‌کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به انجام وظایف قانونی این نهاد قابل تقدیر است.
توسط معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ارائه شد؛
محمد اله‌یاری در نشست تخصصی مجموعه سازی کتابخانه‌های عمومی در بستر تحولات نشر ایران به ارائه پیش نویس سندی جدید از خط مشی مدیریت مجموعه سازی در نهاد کتابخانه‌ها پرداخت.
اساتید کتابداری در دومین نشست هم اندیشی با مسئولان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، توجه به اقتضائات بومی، احترام به کاربر و ضرورت به کارگیری نتایج حاصل از پژوهش های علمی را در بهبود وضعیت کتابخانه‌های عمومی مؤثر دانستند.
بيشتر
اطلاعات بازدید از سایت
تعداد بازديد اين صفحه: 146728
تعداد بازديد کنندگان سايت: 286846650 تعداد بازديد زيرپورتال: 8205037 اين زيرپورتال امروز: 1600 سایت در امروز: 10480 اين صفحه امروز: 14