نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
اخبار کتابخانه ها
..
زاهدان:
برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی امام حسین(ع) زاهدان
..
حاجی‌آباد:
برگزاری مسابقه نقاشی «خلیج فارس» در کتابخانه عمومی الزهراء حاجی‌آباد
..
بندرعباس:
مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی علامه طباطبائی بندرعباس
..
فسا:
برنامه های بزرگداشت «روز فسا» در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان
..
منجیل:
کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) بازگشایی شد
1394/8/26 سه‌شنبه
..
کتابدار بر‌تر کتابخانه علامه حلی تهران:
مخاطبان از برنامه‌های حرفه‌ای استقبال می‌کنند

سمیه اسماعیلی، کتابدار کتابخانه علامه حلی گفت: «گمان می‌کنم همه همکاران من توان برگزاری و هماهنگی چنین برنامه‌هایی را داشته باشند. اما گاهی ممکن است امکانات کتابخانه این اجازه را به آن‌ها ندهد.»


به گزارش ستاد خبری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، سمیه اسماعیلی، کتابدار کتابخانه علامه حلی کارنامه درخشانی در میان همکاران خود دارد. برگزاری جلسه‌های نقد کتاب و رونمایی از کتاب‌های تازه نویسندگان از جمله برنامه‌هایی بوده که او در محل کار خود به اجرا در آورده است. این برنامه‌ها با استقبال خوب مخاطبان این کتابخانه روبرو شده است. اسماعیلی وجود امکانات مناسب در کتابخانه را باعث برگزاری برنامه‌های متنوع‌تر و جذب بیشتر مخاطبان می‌داند: «گمان می‌کنم همه همکاران من توان برگزاری و هماهنگی چنین برنامه‌هایی را داشته باشند. اما گاهی ممکن است امکانات کتابخانه این اجازه را به آن‌ها ندهد.»

کتابدار بر‌تر کتابخانه علامه حلی با اشاره به اینکه استقبال از این برنامه به اندازه‌ای بوده که جلسه‌های نقد کتاب یکی از برنامه‌های جانبی این نهاد فرهنگی شده است ادامه داد: «امیدوارم در همه کتابخانه‌ها امکاناتی بوجود بیاید تا همه همکاران بتوانند از این نوع برنامه‌ها برای جذب مخاطب برگزار کنند. کتابخانه علامه حلی، سالن آمفی تئا‌تر مناسبی دارد و برگزاری این جلسه‌ها باعث آشنایی تعداد زیادی از نویسندگان و مخاطبان کتاب‌های روز با این کتابخانه شده است. کتابداران در تلاش هستند تا همگام با نیاز‌های مخاطب پیش بروند و برگزاری جلسه‌های نقد کتاب بی‌گمان یکی از خواسته‌های همیشگی مخاطبان جدی حوزه کتاب و ادبیات است.»


[PageVisit]