نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
اخبار کتابخانه ها
..
زاهدان:
برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی امام حسین(ع) زاهدان
..
حاجی‌آباد:
برگزاری مسابقه نقاشی «خلیج فارس» در کتابخانه عمومی الزهراء حاجی‌آباد
..
بندرعباس:
مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی علامه طباطبائی بندرعباس
..
فسا:
برنامه های بزرگداشت «روز فسا» در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان
..
منجیل:
کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) بازگشایی شد
1396/2/11 دوشنبه
..
پخش تیزر جشنواره کتابخوانی رضوی در صحن‌های حرم مطهر شاهچراغ(ع)
کتاب‌های گویای «10قصه از امام رضا (ع) برای بچه‌ها» و «ماه غریب من» در شیراز تولید شد

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس در دومین جلسه کمیته برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان از تولید کتاب گویای دو عنوان از کتاب‌های هفتمین جشنواره رضوی و همکاری گسترده با دستگاه‌های دیگر به منظور برگزاری هرچه بهتر این جشنواره ملی خبر داد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، روح‌الله منوچهری سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس در دومین جلسه کمیته برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در این استان با اشاره به برگزاری ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی در فارس، گفت: در دوره پیشین جشنواره کتابخوانی رضوی مردم فارس حضوری چشمگیر داشتند و با شرکت قریب به 10هزار نفر در مسابقه، به امام مهربانی‌ها ادای دین کردند. اما هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی به‌دلیل حضور بخش ویژه حضرت احمدبن‌موسی(ع) برای ما بسیار حائز اهمیت است.

وی با تأکید بر اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از طرح‌های مهم نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است، افزود: در این دوره از جشنواره انتظارات از استان فارس بیشتر است و لازم است که با جدیت و اهتمام بیشتری به این برنامه نگاه شود.

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس از اتمام گویاسازی دو کتاب از شش کتاب هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شیراز خبر داد و گفت: در این دوره استان قم مسئولیت تهیه کتاب‌های بریل و استان فارس وظیفه گویاسازی کتاب‌های جشنواره را برعهده داشته است؛ بر این اساس دو کتاب «10قصه از امام رضا (ع) برای بچه‌ها » و «ماه غریب من» در بخش نابینایان کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی تولید شده که به زودی به تمامی استان‌ها ارسال خواهد شد.

منوچهری با تصریح اینکه هدف از گویا سازی کتاب‌ها دسترسی آسان همه اقشار جامعه به‌ویژه کودکان و نوجوانان نابینا و کم‌بینا به منابع جشواره کتابخوانی رضوی است، بیان کرد: استان فارس در زمینه گویاسازی کتاب‌های هفتمین جشنواره رضوی و ارسال آن به تمامی کشور داوطلب بوده است؛ به‌طوریکه در ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی نیز دو کتاب «دوست مهربان کبوترها» و «اعتراف غلامان» در شیراز گویاسازی شد.

رئیس دبیرخانه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان همچنین در ادامه به برگزاری جلسات مشترک کارشناس فرهنگی اداره کل با کارشناسان حرم مطهر شاهچراغ (ع) اشاره و عنوان کرد: آستان مطهر احمدی و محمدی(ع) در زمینه همکاری‌های مشترک برای برگزاری مطلوب این جشنواره قول مساعد داده است.

وی با تصریح پخش مداوم تیزر رادیویی جشنواره کتابخوانی رضوی در صحن‌های حرم مطهر، به نصب بنر جشنواره در بیلبوردهای مخصوص آستان شاهچراغ (ع) در بیست نقطه شهر شیراز اشاره کرد و گفت: همکاری در طراحی و توزیع پوسترهای جشنواره، تبلیغ جشنواره کتابخوانی در باشگاه‌های کتابخوانی حرم، استفاده از ظرفیت‌های بخش کودک آستان برای این مسابقه ملی، درج لینک ثبت‌نام الکترونیک و فایل پی‌دی‌اف کتاب‌های جشنواره در سایت کتابخانه تخصصی حرم شاهچراغ و تهیه هدایای معنوی آستان برای شرکت‌کنندگان در این مسابقه از دیگر اقدامات آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) در این جشنواره خواهد بود.
 
 

 

منبع : فارس

[PageVisit]