نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
اخبار کتابخانه ها
..
زاهدان:
برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی امام حسین(ع) زاهدان
..
حاجی‌آباد:
برگزاری مسابقه نقاشی «خلیج فارس» در کتابخانه عمومی الزهراء حاجی‌آباد
..
بندرعباس:
مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی علامه طباطبائی بندرعباس
..
فسا:
برنامه های بزرگداشت «روز فسا» در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان
..
منجیل:
کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) بازگشایی شد
1396/2/4 دوشنبه
..
هم‌زمان با پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)؛
هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کرمان برگزار می‌شود

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان از برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با 6 عنوان کتاب در بخش‌های کودک، نوجوان و بزرگسال خبر داد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان در جلسه ستاد برنامه‌ریزی هفتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی  با اعلام این خبر، هدف از برگزاری این جشنواره را گسترش و ترویج فرهنگ کتابخوانی با موضوع فرهنگ غنی اسلامی و سیره ائمه معصوم(ع) عنوان کرد.

محمدجواد حسین‌زاده گفت: ۶ عنوان کتاب با موضوع‌های امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت احمد بن موسی(ع) در این جشنواره برای سه گروه سنی کودک، نوجوان و بزرگسال آماده و به مخاطبان عرضه می‌شود.

حسین‌زاده افزود: در بخش کودک، کتاب «۱۰ قصه از امام رضا (ع) برای بچه‌ها» نوشته مژگان شیخی و در بخش نوجوان کتاب «ماه غریب من» نوشته مجید ملامحمدی معرفی‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: در این دوره از مسابقه کتابخوانی با توجه به شخصیت معنوی حضرت معصومه(س) و احمد بن موسی(ع) و همچنین تقارن برگزاری جشنواره با دهه کرامت (ولادت این دو بزرگوار در این ایام) برای بخش جوان و بزرگسال علاوه بر معرفی کتاب با موضوع امام رضا(ع)، کتاب‌های با موضوع آن بزرگواران نیز انتخاب‌شده است که ازاین‌قرار است: «امام رضا(ع) و زندگی» و «مهارت‌های زندگی در سیره رضوی»؛ «بانوی ملکوت» و «چلچراغ».

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان با دعوت از روشندلان کرمانی برای شرکت در این جشنواره گفت: کتاب صوتی و نسخه بریل این کتاب‌ها برای روشندلان علاقه‌مند به مطالعه و شرکت در مسابقه آماده است.

حسین‌زاده با تأکید بر اهمیت تکمیل مشخصات فردی اعضای خانواده در پاسخنامه، تصریح کرد: برای شرکت در قالب خانوادگی مسابقه، ضروری است دفترچه پاسخنامه تکمیل و ارسال شود و برای شرکت در بخش کودک، کودکان باید جذاب‌ترین بخش کتاب ازنظر خودشان را تصویرسازی کرده و یا به‌صورت ویدئویی در ۵ دقیقه کتاب را بخوانند و یا موضوع کتاب را تعریف کنند.

وی درباره جوایز این جشنواره بیان کرد: ۳۱۳ جایزه ملی از ۱ تا ۱۵ میلیون ریال برای نفرات برگزیده در نظر گرفته‌شده است.

منبع : کرمان

[PageVisit]