فهرست

تازه ترین اخبار استان ها

استقبال پرشور کودکان از غرفه کتاب و نقاشی اداره ویژه کتابخانه‌های عمومی شهرستان قشم

اداره ویژه کتابخانه‌های عمومی شهرستان قشم، غرفه فرهنگی کودک را با هدف معرفی یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و ترویج کتابخوانی در فرهنگسرای قشم برپا نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، غرفه فرهنگی کودک اداره ویژه کتابخانه‌های عمومی قشم با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین کودکان با حضور امینه دریانورد، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان و رئیس اداره ویژه کتابخانه‌های عمومی شهرستان قشم؛ علیرضا نصری، فرماندار ورئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان قشم؛ علی درویش پور، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم؛ مهدی زارعی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم ؛حامد بی آزار، مدیرکل ارشاد شهرستان قشم؛ حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا حاجبی، امام جمعه شهرستان قشم و کتابداران این شهرستان برپا شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان ضمن ابراز خرسندی از استقبال پرشور کودکان از کتاب بیان کرد: کتاب بهترین دوست و راهنمای انسان و بهترین سلاح برای جنگ با نادانی است؛ برای اینکه بتوانیم از نادانی و جهالت، بیرون آمده و به سمت رشد و شکوفایی گام برداریم، مطالعه کتاب می‌تواند بسیار سودمند باشد و تحقیقات نشان داده افرادی که مجرم و بزهکار هستند، اکثرا افرادی هستند که کتاب نمی‌خوانند و خواندن کتاب موجب رشد و تکامل شخصیت در انسان شده و از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی می‌تواند جلوگیری کند.
وی ادامه داد: تبدیل کتابخوانی به یک فرهنگ گسترده و مستمر نیازمند پرورش نسلی است که از نخستین سالهای زندگی با کتاب آشنا باشند و یکی از راهکارهای ترغیب کودک برای همنشینی با کتاب، ایجاد علاقه مندی است. این راهکار باید در قالب انتخاب کتابهایی سازگار با روحیه کنجکاو و کودکانه آنها صورت گیرد.
دریانورد در ادامه ضمن اشاره به استقبال کم نظیر کودکان از غرفه این اداره کل خاطر نشان کرد : در غرفه کودک و نقاشی این اداره کل برنامه های متنوع از قبیل  نقاشی کودک با موضوع یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و استفاده از منابع جشنواره، اهدای کتاب، تبلیغات و توزیع بروشور و اینفوگرافیک یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی" اجرا شد.
وی در ادامه گفت: همچنین در این غرفه کتابداران ضمن معرفی جشنواره کتابخوانی رضوی برای کودکان، خانواده‌های آنها را به شرکت در این جشنواره دعوت کردند.
گفتنی است این غرفه از ابتدای فراخوان یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در فرهنگسرای قشم برپا شده است؛ اما در حاشیه آیین افتتاح فرهنگسرای قشم و هفته ملی کودک، رنگ و بویی دیگر گرفت و حضور کودکان در آن، شور و هیجان مضاعفی ایجاد کرد.

 
عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی