فهرست

تازه ترین اخبار استان ها

به مناسبت هفته ملی کودک؛

برگزاری جشن شعر «کتاب و جوانه‌ها» در کتابخانه مرکزی یزد

جشن شعر «کتاب و جوانه‌ها» به مناسبت هفته ملی کودک با اجرای برنامه توسط جمعی از کودکان و نوجوانان عضو کتابخانه‌های عمومی استان در کتابخانه مرکزی یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، این جشن که به همت کانون‌های ادبی کودک نهاد کتابخانه‌های عمومی و به مناسبت هفته ملی کودک در سراسر کشور به اجرا درآمد، روز چهارشنبه 21 مهرماه نیز به میزبانی کتابخانه مرکزی یزد برگزار شد.
در این ویژه‌برنامه کودکانه، نازنین زهرا عسکری و آریا سرداری، دو تن از اعضای کودک کتابخانه مرکزی یزد به حافظ‌خوانی پرداختند و سوفیا عابدیه، عضو کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد برای مخاطبان این برنامه قصه‌گویی کرد.
در بخش دیگری از این برنامه نیز، بابک صابری، نویسنده و ناشر برجسته کودک و نوجوان استان یزد با بیان اینکه نوشتن برای کودک لذتی مضاعف دارد، اظهار داشت: بنده از 23 سالگی وارد دنیای نویسندگی شدم و نخستین اثری که برای کودکان نوشتم، کتاب «ادب آب» بود که به استقبال خوبی نیز همراه شد.
وی تصریح کرد: من خودم را نویسنده موفقی می‌دانم چراکه اقبال بچه‌ها به آثار من خوب بوده و کودکان و نوجوانان حال خوبی با خواندن کتاب‌هایم داشته‌اند.
صابری در پاسخ به این سئوال که وقتی وارد یک کتابخانه می‌شود و می‌بیند کتاب‌هایش مورداستقبال و توجه کودکان قرار گرفته چه حسی دارد، بیان داشت: این اتفاق برایم سبب انگیزه بیشتر برای نوشتن و خلق آثار جدید می‌شود؛ چراکه حس می‌کنم مخاطب با روایت‌ها و داستان‌های من همراه شده است.
اجرای نمایشنامه‌ «آرزوهای کاغذی» توسط اعضای کتابخانه مرکزی یزد از دیگر بخش‌های جشن شعر «کتاب  و جوانه‌ها» در استان یزد بود.
گفتنی است، جشن شعر کتاب و جوانه‌ها به مناسبت هفته ملی کودک از 17 تا 22 مهرماه با میزبانی استان‌های چهارمحال و بختیاری، فارس، خراسان رضوی، البرز، تهران، یزد و مازندران و به صورت مجازی برگزار و از صفحات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در فضای مجازی پخش شد.
 
عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی