فهرست

تازه ترین اخبار استان ها

برای نخستین بار صورت گرفت:

جلب مشارکت کارکنان دولت استان در ترویج فرهنگ رضوی

به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران برای نخستین بار، طرح صدور گواهینامه‌ی آموزشی ویژه‌ی کارکنان دستگاه‌های اجرایی با همکاری و مشارکت مدیریت آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، همزمان با برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف توسعه و ترویج معارف اسلامی و ایجاد انگیزه و نهادینه کردن فرهنگ قرآن و سیره ائمه اطهار(ع) در زندگی فردی و اجتماعی و جلب مشارکت کارکنان دولت در این جشنواره، پیشنهاد شرکت کارکنان دولت در جشنواره  به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مطرح شد.
در این پیشنهاد که در راستای نهادینه کردن فرهنگ رضوی و سیره اهل بیت(ع)   با تطابق سرفصل های  دوره های آموزشی، «حکومت مهدوی و وظایف منتظران «به مدت ۲۰ ساعت و «سبک زندگی بر مبنای آموزه های دینی» به مدت ۸ ساعت، گواهینامه آموزشی برای کارکنان دولت صادر می شود.
یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد فرهنگی هنری بین المللی امام رضا علیه‌السلام و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی، شناسایی و معرفی منابع فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت(ع)، با اضافه شدن بخش ویژه حضرت مهدی(عج) برگزار می شود.
علاقمندان به شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی که در دو بخش «فردی» و «خانوادگی» و در رشته های نقاشی، پویش کتابخوان، مسابقه چهارگزینه ای و داستانک نویسی، شعرسرایی، پویش «برای امام زمانم»، قصه گویی و... و. در بستر الکترونیک برگزار می‌شود، می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی www.samakpl.ir در این رویداد مهم کتابخوانی شرکت کرده و از جوایز ارزنده آن بهره مند شوند.

 
امتیاز دهی